Новини компаній24 грудня 2019 15:13 У процесі модернізації Київпроекту реконструюють сусідню пам'ятку архітектури Девелопери реновації будівлі Київпроекту показали, якою буде модернізована споруда та розповіли, як зміниться її функціональне наповнення. Процес реконструкції розпочнеться вже на початку 2020 року.

20 грудня відбулося друге обговорення планів модернізації Київпроекту. Андрій Вавриш, CEO SAGA Development, яка спільно з Perfect Group та Kyivproekt Development здійснюватиме реконструкцію, показав перші рендери майбутнього зовнішнього вигляду будівлі та розповів, яким буде її функціональне наповнення.

Розробці проекту реконструкції передувало комплексне дослідження зони 5-хвилинної доступності до Київпроекту, яке проводили "Агенти змін". Дослідники виявили, що наразі у районі близько 44% площ відведено під офісні приміщення, майже чверть складає житло. У будні досить високий рівень пішохідних та автомобільних потоків. Паралельно з цим відчувається брак об'єктів інфраструктури, публічних просторів і місць для дозвілля дітей, інклюзивних тротуарів і зон для паркування.

"Магазини сумнівної якості не користуються належним попитом. Досить контрастною є ситуація з відкритістю територій: частина з них закрита, частина — працює як напівприватна або знаходиться у режимному стані. Кількість припаркованих вздовж доріг автівок вказує на необхідність паркінгу, а стан тротуарів — на необхідність впровадження заїздів для маломобільного населення. У районі багато культурних закладів, але немає майданчиків, де б вони могли взаємодіяти та виробляти нові сенси", — прокоментував керівник напрямку досліджень в "Агентах змін" Юрій Грановський.

Отримані дані стали відправними точками для розробки концепції реновації. За словами Андрія Вавриша, в планах девелоперів — збереження зовнішнього вигляду Київпроекту, реконструкція та повернення місту сусідньої будівлі, що є пам'яткою архітектури й зараз перебуває в аварійному стані. Ділянка дозволяє створити дворівневий підземний паркінг на понад 500 автомобілів, що допоможе зняти транспортне напруження в районі.

Модернизация Киевпроекта

Внутрішнє наповнення будівлі доповнить вже наявні в кварталі функції. Особливу увагу приділять публічним просторам, зокрема, активно опрацьовується ідея створення пасажів.

У планах – також створення в будівлі Київпроекту:

  • освітньо-культурної інституції з музеєм Київпроекту, простором для лекцій та конференцій, коворкінгом;
  • місць для сімейного та дитячого дозвілля;
  • інноваційного центру з шоурумами українських стартапів,
  • медіа-хабу;
  • спортивного центру;
  • центру фешн-індустрії;
  • б‘юті-хабу;
  • супермаркету й фудкортів;
  • видового ресторану з зимовим садом на даху стилобату.

Модернизация Киевпроекта

За словами Андрія Вавриша, реконструкція розпочнеться вже на початку 2020 року й відбуватиметься поетапно. Передбачено демонтаж стилобатних фасадних приміщень, що перебувають в незадовільному технічному стані. Демонтаж 16-поверхової будівлі в середині кварталу не планується.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA