Світ23 травня 2020 11:30 У США обговорювали проведення ядерного випробування вперше з 1992 року Причиною розгляду такого питання стали дії Росії та Китаю. miroved.com

Високопоставлені чиновники з відомств, які займаються національною безпекою, минулої п'ятниці, 15 травня розглядали питання про проведення ядерного випробування, повідомляє Washington Post.

Приводом для дискусії стали твердження адміністрації про те, що Росія і Китай нібито проводять випробування ядерної зброї малої потужності.

Зустріч завершилася без будь-якого рішення з цього питання. Дві людини, знайомі з обговоренням, відзначили серйозні розбіжності щодо цієї ідеї.

У той же час ще одне джерело вказало, що в кінцевому підсумку вирішили прийняти інші заходи "у відповідь на загрози, які виходять від Росії і Китаю, і уникнути відновлення випробувань".

На думку джерела газети в адміністрації, демонстрація Москві і Пекіну того, що США можуть провести "експрес-випробування", може бути корисною з точки зору переговорів по контролю над ракетно-ядерними озброєннями.

Читайте також: Пентагон показав відео випробування гіперзвукової ракети

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, який більше не обіймає цю посаду. Він також підтримував вихід США з ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого закінчився в 2009 році. Термін дії СНО-3 закінчується в 2021 році.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: