Світ30 квітня 2020 11:46 Вчені розвінчали міф про заборону лікування коронавірусу протизапальними препаратами ВООЗ та фахівці низки країн не підтверджують висновки своїх французьких колег щодо небезпеки ібупрофену. При COVID-19 можна пити ібупрофен, 24 канал

Авторитетні організації в сфері охорони здоров'я не знайшли достатніх доказів наявності зв'язку між прийомом нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) і погіршенням симптомів коронавірусної хвороби COVID-19.

"Робоча група експертів з COVID-19 Комісії з лікарських засобів у Великої Британії провела власне незалежне розслідування, після чого повідомила про відсутність достатньої кількості доказів, що вказують на зв'язок між використанням ібупрофену чи інших НПЗП і погіршенням симптомів COVID-19", - йдеться у пресрелізі.

Аналогічних висновків про відсутність переконливих наукових доказів щодо небажаного використання ібупрофену при коронавірусі дійшли американські й європейські фахівці та експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я. Пацієнти можуть приймати ібупрофен для полегшення лихоманки і головного болю при самолікуванні симптомів коронавірусу.

"Ібупрофен може застосовуватися як засіб для зниження жару. Наразі немає причин для пацієнтів, які приймають ібупрофен, переривати лікування цим препаратом, також препарат можна використовувати для боротьби зі симптомами коронавірусу", - наголосили у Державному експертному центрі МОЗ.

Із заявами виступили:

1. Комісія з ліків для медичного застосування (CHM) Великої Британії

2. Національна служба охорони здоров'я (NHS) ВБ

3. Регуляторна агенція лікарських засобів та засобів догляду за здоров'ям уряду (MHRA) ВБ

4. Національний інститут здоров'я і досконалості допомоги (NICE) ВБ

5. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ)

6. Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА)

7. Управління із санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів США (FDA)

Читайте також: Американська компанія заявила, що почне застосовувати вакцину проти коронавірусу вже цієї осені

Нагадаємо, 15 березня міністр охорони здоров'я Франції Олів'є Веран заявив, що при зараженні коронавірусом COVID-19 категорично заборонено вживати протизапальні засоби ібупрофен та кортизон. За його словами, прийом цих препаратів для полегшення лихоманки та болю може стати фактором, що загострює інфекцію.

За даними ВООЗ, найбільше у розробці вакцин проти COVID-19 просунулися три фармацевтичні компанії. На першому місці – вчені з Гонконгу. Результат кооперації CanSino Biologics Inc. і Пекінського інституту біотехнологій знаходиться на другому етапі дослідження, тобто зразки випробовуються на людях. Також ставку на швидке введення вакцини робить Big Pharma. Крім цього, минулого тижня китайська влада погодила початок випробування на людях зразка ліків від компанії CanSino.

Попри оптимістичні прогнози, дієва вакцина проти коронавірусу може з'явитись лише наприкінці 2020 року.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: