Путін затвердив умови, за яких Росія застосує ядерну зброю

Поділитися
Путін затвердив умови, за яких Росія застосує ядерну зброю © РБК-Україна
Рішення про застосування ядерної зброї приймається також Путіним.

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про державну політику в галузі ядерного стримування, який визначає умови, при яких Москва зможе застосувати ядерну зброю. Даний указ опубліковано на порталі правової інформації РФ.

Згідно з указом, РФ зможе застосувати ядерну зброю в наступних випадках:

- надходження достовірної інформації про старт балістичних ракет, які атакують територію Росії або її союзників;

- застосування противником ядерної зброї або інших видів зброї масового ураження по Росії або союзникам;

- вплив противника на критично важливі державні або військові об'єкти Росії, виведення з ладу яких призведе до зриву відповідних дій ядерних сил;

- агресія проти Росії за допомогою звичайної зброї, коли під загрозу поставлено існування держави.

Президент РФ може проінформувати військово-політичне керівництво інших країн та міжнародні організації про готовність застосувати ядерну зброю, про рішення використовувати або про факт його застосування.

Крім того, РФ може застосувати ядерне стримування при здійсненні потенційним противником ряду дій.

Наприклад, нарощування на суміжних з РФ та її союзниками територіях і в прилеглих морських акваторіях угруповань сил загального призначення, у складі яких знаходяться засоби доставки ядерної зброї.

Розгортання потенційним противником, систем і засобів протиракетної оборони, крилатих і балістичних ракет середньої і меншої дальності, високоточної неядерної і гіперзвукової зброї, ударних безпілотних літальних апаратів, зброї спрямованої енергії.

Створення і розміщення в космосі засобів протиракетної оборони і ударних систем, а також розміщення на територіях неядерних держав ядерної зброї і засобів її доставки.

Читайте також: Путін вважає, що ядерна зброя може стати безглуздою для стримування Росії

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, який більше не обіймає цю посаду. Він також підтримував вихід США з ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого закінчився в 2009 році. Термін дії СНО-3 закінчується у 2021 році.

Детальніше про те, що означає для європейської безпеки вихід США з чергового договору про контроль над озброєннями, читайте в статті Віктора Константинова "Закрите небо" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі