Світ23 травня 2020 14:20 НАТО озвучило РФ умови повернення США до Договору про відкрите небо Росію закликають скасувати обмеження на інспекційні польоти в районі Калінінграду і поблизу кордону з Грузією. iSport.ua

США можуть повернутися до Договору з відкритого неба, якщо Росія скасує свої обмеження на польоти, повідомляється в прес-релізі за підсумками засідання Ради НАТО.

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг зазначив, що для повернення США до Договору з відкритого неба Росія повинна скасувати обмеження на інспекційні польоти в районі Калінінграду і поблизу кордону з Грузією.

В опублікованому документі наголошується, що країни НАТО вважають, що Росія не виконує пункти Договору з відкритого неба, і закликали Москву повернутися до повного виконання цього договору.

У НАТО вважають, що виконання Росією умов договору дозволить зберегти його після одностороннього рішення США про вихід з нього.

Читайте також: Протистояння НАТО і Росії за Полярним колом загострюється - The Economist

Нагадаємо, раніше стало відомо, що в адміністрації президента США ведуться консультації на тему перегляду договору між Сполученими Штатами і Росією про скорочення наступальних озброєнь СНО-3. Проти продовження СНО-3 виступав радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон, який більше не обіймає цю посаду. Він також підтримував вихід США з ще однієї угоди з Росією – Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності (РСМД).

Новий Договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) набрав чинності 5 лютого 2011 року, змінивши попередній, термін дії якого закінчився в 2009 році. Термін дії СНО-3 закінчується в 2021 році.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: