Фармкомпанії відмовилися від розробки вакцин проти коронавірусів у 2017 році – The Guardian

Поділитися
Фармкомпанії відмовилися від розробки вакцин проти коронавірусів у 2017 році – The Guardian Фармкомпаніям пропонували розробити вакцину для коронавірусів ще в 2017 році © Я-здоров.ру
Найбільші фармацевтичні компанії не підтримали пропозицію Єврокомісії.

Кілька великих світових фармацевтичних компаній не підтримали пропозицію Європейського союзу про розробку швидкодіючих вакцин для патогенів, зокрема таких, як коронавіруси, ще у 2017 році, пише британська газета The Guardian.

За її даними, план передбачав активізацію робіт над вакцинами та їхнього схвалення в межах партнерства "Ініціатива щодо інноваційних лікарських засобів".

Наголошується, що до складу ради керівників "Ініціативи щодо інноваційних лікарських засобів" входять представники Європейської комісії та Європейської федерації фармацевтичної промисловості, в роботі якої беруть участь такі великі світові фармацевтичні компанії, як GlaxoSmithKline, Novartis, Pfizer, Lilly and Johnson & Johnson.

В Європейській комісії реалізацію цього плану аргументували необхідністю того, що ці вакцини повинні бути розроблені та схвалені до виникнення можливих спалахів, проте фармкомпанії відмовилися від цієї ідеї.

За даними The Guardian, що виникла у 2017 році ситуація описана в доповіді брюссельського дослідного центру Corporate Observatory Europe - у документі проаналізовано рішення, ухвалені в межах "Ініціативи щодо інноваційних лікарських засобів".

The Guardian відзначає, що через неготовність до пандемії коронавірусу на адресу фармацевтичної промисловості останнім часом звучать звинувачення в тому, що в цій галузі не вдалося вивести боротьбу з інфекційними захворюваннями в пріоритет, оскільки це менш прибутково, ніж боротьба з хронічними захворюваннями.

Читайте також: Туреччина відкрила кордон для сирійський біженців – Ердоган

Зараз клінічні випробування проходять вісім вакцин, які, можливо, підходять для боротьби з коронавірусом, але жодна з них не дає гарантій успіху.

Найбільш перспективною The Guardian називає вакцину, яку розробляють фахівці Оксфордського університету, однак і в неї лише 50% шансів на те, що її схвалять для клінічного використання.

Раніше повідомлялося, що компанія Moderna повідомила про позитивні результати випробування на людях вакцини mRNA-1273 від COVID-19. Вже в липні можуть розпочати наступний етап випробувань вакцини.

Детальніше про те, які вакцини від COVID-19 розробляють у світі, читайте в статті на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі