Україна23 травня 2020 10:31 Введення другого етапу пом'якшень у столиці поки неможливе — Степанов Сьогодні у Києві на 100 тис. населення припадає 15 хворих. 22 травня Україна перейшла до адаптивної моделі карантину, Популярная механика

Пом'якшення карантину у Києві неможливе через недотримання дозволеного показника хворих на 100 тис. населення. Про це повідомив очільник МОЗ Максим Степанов.

"На сьогоднішній день у місті Києві цей показник перевищує 12, він складає на рівні 15. Тому, якщо ми кажемо про сьогодні, перехід в інший, другий етап пом'якшення поки неможливий. Але я не виключаю, що ситуація може змінитися найближчими днями. Тоді буде прийнято відповідне рішення на регіональній комісії ТЕБ та НС, і може бути змінено", - заявив очільник МОЗ.

Степанов пояснив, що Кабмін 22 травня прийняв рішення про введення другого етапу послаблень в тих регіонах, де дотримані всі визначені урядом показники, чого в Києві досі не зроблено через таку кількість хворих.

Однією з ознак адаптивного карантину є інцидентість – кількість нових хворих за останні 7 днів на 100 тисяч населення. Цей показник встановлений на рівні 12.

Читайте також: В Україні зафіксовано 432 нових інфікованих

25 березня Кабінет міністрів оголосив режим надзвичайної ситуації на всій території України через пандемію COVID-19.

Карантинні заходи діють в Україні з 12 березня. 22 квітня їх продовжили до 11 травня, а потім – до 22 травня, але вже в м'якішому варіанті. МОЗрекомендує продовжити карантин як мінімум до 22 червня.

28 квітня Кабмін дозволив роботу продовольчих ринків за умови дотримання заходів безпеки для нерозповсюдження коронавіруса. 

З п'ятниці, 22 травня, Україна переходить до адаптивної моделі карантину. Разом з тим, уряд послаблює загальнонаціональні обмежувальні заходи, але вони будуть діяти тільки в тих регіонах, де дозволяє епідемічна ситуація. 

Про економічні наслідки коронавірусу для України і українців читайте в статті Юлії Самаєвої "День песця"  і матеріалі експертів Українського інституту майбутнього "Прогноз збитків. Якими будуть економічні збитки України через пандемію коронавіруса".

Чим загрожує карантин українському бізнесу, читайте в матеріалі Сергія Следзя і Вадима Башти "COVID-19: постраждають усі".

 

 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: