Україна26 березня 2020 02:19 Уряд України виділив 350 тисяч гривень на вітчизняні тести Собівартість української тест-системи на 120-200 гривень нижче, ніж у закордонних аналогів. Українські тести гарантують точність діагнозу на 99,9%, Facebook/Повернись живим

Віце-прем'єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Вадим Пристайко відвідав Інститут молекулярної біології і генетики НАН України, розповівши про роботи по налагодженню виробництва українських тест-систем на коронавірус, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Відвідав сьогодні Інститут, де українські вчені розробили високоточну тест-систему для діагностики коронавіруса COVID-19. Система вже пройшла реєстрацію в Україні, виготовлена перша партія з 600 комплектів. Уряд працює над виділенням необхідних коштів для виготовлення потрібної кількості вітчизняних тест-систем", — сказав Пристайко.

За словами віце-прем'єра, уряд забезпечить лікарів необхідними засобами і підтримає українських вчених, які повинні швидко відреагувати, якщо вірус мутує. НАН України вже отримала від Кабміну 350 тисяч гривень на оплату по створенню і виробництву українських тест-систем.

ПЛР-тести, створені в Україні на основі кількісної полімеразної реакції, гарантують точність діагнозу на 99,9%, а також дешевші у виробництві — якщо іноземні аналоги коштують 370-450 гривень, то собівартість однієї реакції при використанні української тесту — 250 гривень.

Читайте також: Ярославський закупить для України партію ПЛР-тестів

Раніше НАН України повідомляло, що змушене було відправити співробітників Інституту молекулярної біології в неоплачувані відпустки через нестачу фінансування від Кабміну. Іноземні і міжнародні організації виділяють України кошти на підтримку національної системи охорони здоров'я в умовах пандемії коронавірусу — Україна отримала більше 70 мільйонів доларів від ООН і 500 тисяч доларів від компанії Google.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: