Українці вважають неприйнятним виконання багатьох "політичних" пунктів "Мінська" - опитування

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Українці вважають неприйнятним виконання багатьох "політичних" пунктів "Мінська" - опитування © орреспондент.net
При цьому, третина опитуваних (33%) - не тільки за якнайшвидше повернення Донбасу, але і "за будь-яких умов".

Згідно з найсвіжішими даними досліджень компанії "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього, 39% респондентів вважають абсолютно неприйнятним постійний особливий статус ОРДЛО, який гарантував би окремий закон (ще 14% - швидше не сприймають цього, разом - 53%). Крім того, 38% опитаних - категорично проти змін до Конституції, що гарантують особливий статус (плюс 14% - вважають цей аспект швидше неприйнятним, разом - 52%). Про це у своїй статті "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було" для ZN.UA пише оглядач відділу міжнародної політики Тетяна Силіна.

Наголошується, що майже половина українців - 49% - сприймають як цілком прийнятне повернення Донбасу без особливого статусу, з "звичайними правами, як у будь-якого регіону/галузі України" (ще 13% вважають це швидше прийнятним, разом - 62%).

Єлизавета Чижик, ZN.UA

"Цікаво, що новелу у вигляді "прямого президентського управління територіями без широких прав місцевого самоврядування" учасники опитування сприйняли досить позитивно: кожен четвертий вважає цей варіант повністю прийнятним, кожен п'ятий - швидше, прийнятним", - пише журналістка.

Дослідження показують, щовпровадження тимчасової військової адміністрації з обмеженням у правах місцевого населення - на час перехідного періоду - підтримали тільки 15% учасників опитування, ще 19% вважають таки варіант, швидше, прийнятним. Ще нижчу підтримку має тимчасова автономія регіону зі своєю системою управління та правосуддя - навіть попри те, що цей варіант було запропоновано лише на час перехідного періоду: всього 12% респондентів розцінили його як прийнятний, ще 18% - швидше, прийнятний.

"Створення місцевої народної міліції без участі української поліції категорично не сприймають 50% опитаних, ще для 15% це, швидше, неприйнятний аспект. Використання в ОРДЛО виключно російської мови не сприймають 53% респондентів (36% - зовсім, 17% - швидше)", - йдеться в матеріалі.

Крім того, широка амністія (підпадають усі, незалежно від скоєних діянь), як і раніше, не в пошанівку в українців. Прийнятним такий варіант вважають лише 13% респондентів, а 44% абсолютно не сприймають його. Амністія лише для тих, "на кому немає крові", повністю влаштовує 32% опитаних, швидше прийнятною її вважають ще 25%, разом - 57%. Стільки ж виявилося й тих, для кого прийнятне судове переслідування всіх, хто брав до рук зброю або брав участь у масових заворушеннях (37% - цілком, 20% - швидше).

"Жителі окупованих територій Донбасу також не готові прощати всіх підряд. Однак переважна більшість з них (63,4%) вважають, що не повинні уникнути амністії не ті, у кого "кров на руках", а ті, "хто скоїв тяжкі злочини - заволодіння особливо цінним майном", - пише Сіліна.

Наголошується, що на підконтрольній території спостерігаються відмінності у відповідях по регіонах (табл. 1).

Українці зі Сходу рідше інших - 41% проти загальних 57% - вважають прийнятним (цілком або швидше) судове переслідування всіх, хто брав в руки зброю.

Дані досліджень також показують, що

Кияни та жителі Сходу більше за інших готові сприймати широку амністію (39 і 36%, відповідно, проти загальнонаціональних 25%) і створення місцевої народної міліції в ОРДЛО (27 і 29% проти загальних 18%). Лояльніші в питанні російської мови, знову-таки, кияни, респонденти зі Сходу й Півдня (44, 42 і 41%, відповідно, проти 31% по країні).

Єлизавета Чижик, ZN.UA

"При цьому, третина опитуваних (33%) - не тільки за якнайшвидше повернення Донбасу, але і "за будь-яких умов". Але коли справа дійшла до цих самих умов, виявилося, що українці зовсім не готові миритися з багатьма з них. (Причому зауважимо, що багато запропонованих учасникам опитування аспекти врегулювання взяті з мінських документів)", - підсумовує журналістка.

Детальніше про те, як українське суспільство бачить повернення Донбасу, читайте в статті Тетяни Силіної для ZN.UA "Щоб у нас все було і нам за це нічого не було".

Дослідження "Оцінка соціально-політичних настроїв населення України - лютий 2020" підтверджує суперечливість переконань громадян України щодо Донбасу.

Соціологічне опитування було проведене компанією "Нью Імідж Маркетинг Груп" на замовлення Українського інституту майбутнього 13–23 лютого 2020 року. Частиною цього проєкту, який охоплює всю Україну (крім окупованих територій Донецької та Луганської областей і АР Крим), була, зокрема, й оцінка деяких аспектів встановлення миру в Донбасі. Опитування проводилося face-to-face за структурованою анкетою на планшеті на базі додатку "Лемур" у домогосподарствах респондентів. Вибірка становила 2410 осіб і представляє доросле населення України (18 років і старші). Статистична погрішність не перевищує 2,05%.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі