Україна26 березня 2020 19:16 Помер 78-річний майданівець Микола Пасічник, так і не дочекавшись справедливості в суді Оболонський суд Києва протягом року не міг приступити до розгляду справи по суті. 22 січня 2014 року на Грушевського "беркутівці" побили Пасічника. А прокуратура звинуватила його в побиття "беркутівців", facebook.com/danylo.mokryk

Учасник Революції Гідності Микола Пасічник помер у віці 78 років, повідомляє вінницьке видання "33-й. Новини".

"Народна самооборона Ладижина з скорботою повідомляє, що після важкої тривалої хвороби пішов з життя палкий патріот України, майданівець Микола Данилович Пасічник", - заявив його соратник Юрій Нагорний.

22 січня 2014 року Миколи Пасічника, якому тоді було 72 роки, його жорстоко побили "беркутівці" на вулиці Грушевського в Києві.

Міліція і прокуратура сфабрикували проти Пасічника кримінальну справу, звинувативши його у побитті співробітників "Беркуту" та "організації масових заворушень".

Суддя Оболонського районного суду Києва Юлія Швачач за клопотанням прокурорів Ілони Клюге і Андрія Сайчука відправила Пасічника до СІЗО на 60 діб, проігнорувавши той факт, що побитий чоловік потребував медичної допомоги. Пізніше запобіжний захід Пасічнику змінили на домашній арешт. Після перемоги Революції Гідності кримінальну справу закрили через відсутність складу злочину.

Читайте також: Справи Майдану: Четверо відмовилися від статусу потерпілих

Юлію Швачач звільнили за порушення присяги судді. Екс-заступницю прокурора Оболонського району Клюге люструвати і звільнили з прокуратури. Слідчий Оболонського відділення міліції Віталій Матюша, який вів справу Пасічника, успішно пройшов переатестацію і продовжив службу в поліції. Прокурор Аліна Головко, яка підтримувала державне обвинувачення проти Пасічника, як і раніше, працює в прокуратурі.

Щодо Матюши, Клюге і Сайчука відкрили кримінальне провадження за фабрикацію справи проти Пасічника, всім трьом оголосили підозру. У лютому 2019 року експрокурор Сайчук помер в будівлі ГПУ під час ознайомлення з матеріалами справи.

Оболонський суд вже рік не може приступити до розгляду провадження по суті через регулярні відводи суддів та продовження строків ознайомлення підозрюваних із матеріалами справи.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: