Україна26 березня 2020 03:12 ПЦУ зробила заяву щодо карантину під час Великодня Священний Синод помісної церкви прийме рішення про порядок богослужінь в умови протиепідемічних заходів. Помісна церква розробить рекомендації, як святкувати Великдень в умовах карантину та надзвичайної ситуації, Василь Артюшенко, DT.UA

Кабінет міністрів оголосив в Україні режим надзвичайноъ ситуації і продовжив карантин до 24 квітня. Таким чином, обмежувальні протиепідеміологічні заходи будуть діяти під час Страсного тижня і Великодня, яку цього року українські православні святкуватимуть 19 квітня.

Православна церква України пообіцяла розробити практичні рекомендації щодо організації святкових богослужінь у зв'язку з цим.

"Священний Синод Православної церкви України ухвалюватиме відповідні практичні рекомендації для духовенства і мирян, зокрема, про порядок звершення богослужінь в ці дні, в міру наближення відповідного часу", - йдеться в повідомленні помісної церкви, поширеному в середу, 25 березня.

У ПЦУ запевнили, що рішення буде прийнято "вчасно, з урахуванням обставин, рішень інших помісних православних церков та у взаємодії з державою".

"Закликаємо всіх у надії на Боже милосердя продовжувати свої молитви до Господа про подолання згубної пошесті та її наслідків", - підсумували в ПЦУ.

Читайте також: ПЦУ висловила готовність надати приміщення для хворих на COVID-19

Ще 12 березня, після оголошення всеукраїнського карантину, Православна церква України рекомендувала вірним не цілувати ікони й хрести в храмах, замінивши поцілунки поклонами. Священиків зобов'язали використовувати одноразовий посуд під час причастя, а також організувати дезінфекцію храмів.

24 березня Священний Синод ПЦУ дозволив священикам проводити служби без парафіян і закликав віруючих брати участь у церковній службі дистанційно за допомогою засобів зв'язку.

У той же час священики і VIP-парафіяни Української православної церкви Московського патріархату закликали парафіян ігнорувати карантин і не дотримуватися протиепідеміологічних заходів.

Детальніше про реакцію православних церков на коронавірус читайте в статті Катерини Щоткіної "Вірусний пост" у ZN.UA.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: