Україна25 березня 2020 01:56 ПЦУ висловила готовність надати приміщення для хворих на COVID-19 Митрополит Епіфаній нагадав, що церква повинні бути з народом навіть у найскладніші часи. Епіфаній пообіцяв підготувати приміщення, де медики зможуть розмістити пацієнтів, Православна церква України

Предстоятель Православної церкви митрополит Епіфаній повідомив про готовність ПЦУ надати свої приміщення медикам для розміщення інфікованих коронавірусом SARS-CoV-2 та проведення обстежень. Головаа помісної церкви зазначив, що вже доручив підготувати приміщення, якими він порядкує.

"Приміщення, які є в моєму розпорядженні як Митрополита, за потреби будуть надані для прийому хворих. Тож найближчими днями вони будуть підготовлені, щоби у разі необхідності прийняти потребуючих обстеження чи лікування", - написав Єпіфаній на своїй сторінці у Facebook увечері у вівторок, 24 березня.

Митрополит запевнив, що єпархії ПЦУ по всій країні будуть по можливості чинити так само, якщо виникне необхідність.

"Церква - завжди зі своїм народом, навіть у найскладніші часи. Тому й у нинішній ситуації ми не залишаємося осторонь", - пояснив Епіфаній позицію помісної церкви.

Читайте також: ПЦУ затвердила текст молитви під час пандемії коронавірусу: текст

Ще 12 березня, після оголошення всеукраїнського карантину, Православна церква України рекомендувала вірним не цілувати ікони й хрести в храмах, замінивши поцілунки поклонами. Священиків зобов'язали використовувати одноразовий посуд під час причастя, а також організувати дезінфекцію храмів.

24 березня Священний Синод ПЦУ дозволив священикам проводити служби без парафіян і закликав віруючих брати участь у церковній службі дистанційно за допомогою засобів зв'язку.

У той же час священики і VIP-парафіяни Української православної церкви Московського патріархату закликали парафіян ігнорувати карантин і не дотримуватися протиепідеміологічних заходів.

Детальніше про реакцію православних церков на коронавірус читайте в статті Катерини Щоткіної "Вірусний пост" у ZN.UA.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: