Україна26 березня 2020 04:47 Кіберполіція отримала 139 скарг про шахрайство з засобами захисту від вірусів Злочинці діють переважно через соцмережі та сайти оголошень. Більшість злочинів пов'язано з продажем масок і ліків, МВС України

З початку дії карантину в Україні, кіберполіція зафіксувала 139 випадків шахрайства у сфері інтернет-торгівлі засобами захисту і лікарськими препаратами, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"В сервісну службу Департаменту кіберполіції надійшло 139 звісток про випадки шахрайства при купівлі масок і антисептиків через повідомлення в соціальних мережах і месенджерах і на спеціальних майданчиках оголошень", — сказано в повідомленні Національної поліції.

Більшість скарг, що надійшла, пов'язана з торгівлею масками і антисептиками. Поліцейські обробляють всі повідомлення від громадян, що надходять в сервісну службу, фіксують і виявляють осіб, які займаються шахрайством в інтернеті.

Закликаючи громадян не ризикувати, Киберполиция України рекомендує здійснювати покупки тільки на перевірених сайтах з захищеним з'єднанням, використовувати післяплату і не здійснювати передоплату, купувати медичні препарати тільки в легальних, сертифікованих місцях торгівлі, нікому не розкривати інформацію про себе і не давати реквізитів банківських карток, стерегтися дзвінків від осіб, що представляються банківськими співробітниками чи брокерами.

Також поліція радить громадянам спиратися на інформацію з офіційних сайтів МВС, МОЗ та КМУ.

Перевірити дані продавця в інтернеті можна через сервіс STOP FRAUD на сайті кіберполіції.

Читайте також: РНБО співпрацюватиме з приватними компаніями для спільної боротьби з кіберзагрозами

Карантин в Україні продовжено до 24 квітня. В цих умовах Киберполиция особливу увагу приділяє поширенню в інтернеті чуток і неправдивої інформації про епідемію коронавіруса. МВС України має намір посилити контроль за дотриманням карантинних заходів, в тому числі використовуючи дані мобільних операторів.

Експерти міжнародних компаній розповіли, як хакери користуються обставинами пандемії коронавірусу для ошукання користувачів по всьому світу. 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: