Україна26 березня 2020 19:22 До кінця 27 березня Україна повністю закриє кордони — Зеленський Зеленський розповів, хто подбає про українців, які не встигнуть повернутися. depositphotos / Bumble-Dee

Президент України Володимир Зеленський заявив про те, що до кінця 27 березня, державний кордон України повністю закриють і припинять всі пасажирські перевезення. Зеленський знову звернувся до українців.

"До кінця п'ятниці 27-го березня буде закритий державний кордон та припинені всі пасажирські перевезення", - заявив президент під час звернення до громадян.

Він нагадав, що два тижні тому вже закликав українців терміново повернутися в країну. Тоді більшість громадян зробили це самостійно, ще понад 80 тисяч повернули додому літаками, поїздами та автобусами.

"Але сьогодні у нас вже немає часу чекати. Ми опинилися перед важким вибором між громадянами, які ще за кордоном і безпекою 40 млн громадян всередині країни. Наш обов'язок, як держави, дбати про кожного українця", - додав Зеленський.

За його словами, про тих громадян, які не зможуть повернутися в найближчі два дні, подбають дипломатичні представництва та українські громади за кордоном.

"Ні про одного українця, який залишиться за кордоном, ніхто не забуде. Ми будемо поступово повертати вас з-за кордону, але з урахуванням епідемічної ситуації в місці вашого перебування, а також – рівня забезпечення необхідними засобами та готовності медичної системи до вашої обов'язковій ізоляції", - додав президент.

Читайте також: Прикордонники підбили підсумки першого місяця температурного скрінінгу на кордоні

25 березня прем'єр-міністр Денис Шмигаль доручив Міністерству закордонних справ та Мінінфраструктури терміново розробити рішення щодо закриття українських кордонів для будь-якого пасажирського сполучення.

16 березня Україна закрила кордони для іноземців. Зокрема, на територію країни не можуть в'їхати іноземні громадяни та особи без громадянства.

Крім того, по всій Україні запровадили режим надзвичайної ситуації, який триватиме до 24 квітня. Карантин також продовжений ще на місяць.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: