Технології22 травня 2020 14:05 Вчені вперше пересадили стовбурові клітини новонародженому Ін'єкція дозволила дитині дожити до віку і ваги, коли їй змогли провести пересадку печінки. Стовбурові клітини пересадили новонародженому з проблемами з печінкою

Японські лікарі перетворили ембріональні стовбурові клітини на клітини печінки і вперше пересадили їх новонародженому. Дитина страждала від порушення циклу сечовини, коли в печінці накопичується аміак, повідомляє Naked science.

Трансплантацію печінки провести медики не могли, оскільки пацієнт був занадто маленьким для такого втручання. Подібні операції роблять не раніше 13 місяця життя, і коли пацієнт досягає ваги не менше шести кілограмів.

На шостий день життя медики пересадили пацієнтові близько 190 мільйонів клітин печінки, отриманих з ембріональних стовбурових клітин. Завдяки цьому лікарі нормалізували стан пацієнта, концентрація аміаку в його крові зменшилася, він зміг дочекатися операції з пересадки печінки, яку йому зробили в березні цього року. Донором печінки став батько дитини.

Вчені хочуть продовжити випробування свого методу, щоб надалі використовувати його як можна частіше.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: Вчені перетворили клітини крові людини на стовбурові клітини нервової системи

Раніше вчені з Вашингтонського університету змогли вилікувати мишей від діабету. Вони розробили нову методику перетворення людських клітин людини на інсулін-продукують клітини.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: