Технології26 березня 2020 17:19 Опубліковано знімок системи каньйонів на Марсі Система каньйонів простягається вздовж екватора планети.   Система каньйонів простягається вздовж екватора Марса, NASA/JPL/University of Arizona

Вчені команди апарату Mars Reconnaissance Orbiter отримали знімки системи каньйонів Долини Марінера на Марсі. Як повідомляє Naked science, каньйони простягаються вздовж марсіанського екватора і їхня довжина у багато разів перевершує каньйони Землі.

Наголошується, що знімки були зроблені за допомогою камери HiRise ще у 2007 році, але опубліковані тільки зараз.

На представленому зображенні можна побачити різні типи рельєфу. Наприклад, тут присутні рівнини з кратерами або звивистими і відкритими каналами. На знімку також видно сліди ерозії, в наслідок якої оголилися шари грунтів.

Долини Марінера названі на честь програми "Марінер", станція якої відкрила їх у 1970-х роках. Довжина Долини Марінера перевищує чотири тисячі кілометрів, вони простягаються зі сходу на захід.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: NASA вибрало ім'я для нового марсохода

Раніше вчені NASA показали знімок незвичайної діри на Марсі. Діра була знайдена ще в 2011 році за допомогою інструменту HiRISE на борту станції Mars Reconnaissance Orbiter.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: