Технології25 березня 2020 18:18 ESA призупинило роботу деяких місій через пандемію Агентство хоче убезпечити співробітників, які працюють над місіями. Роботу наукових інструментів Mars Express тимчасово призупинять

Європейське космічне агентство (ESA) прийняло рішення тимчасово призупинити роботу чотирьох наукових місій, контроль над якими здійснюється в Дармштадті (Німеччина). Це пов'язане з ризиком інфікування співробітників новим коронавірусом, повідомляється на сайті агентства.

Наголошується, що більшість співробітників працюють віддалено протягом останніх двох тижнів, на роботу в офіс приходять тільки ті з них, функціонування програм без яких неможливо. Разом з тим, посилення карантинних заходів урядами країн, а також виявлення коронавірусу в одного зі співробітників агентства змусило його піти і на інші кроки.

"Нашим пріоритетом є здоров'я наших працівників, і тому ми вирішили знизити активність в деяких наукових місіях, особливо на міжпланетних космічних кораблях, які в даний час потребують найбільшої кількості персоналу на місці", - заявив директор з операцій ESA Рольф Денсинг.

Він також додав, що у вибраних космічних апаратів стабільні орбіти і тривалі місії, тому тимчасове відключення їхніх наукових інструментів і відсутність контролю за ними не зможе в значній мірі вплинути на їхню роботу.

До числа цих місій увійшли:

Cluster – місія, що включає в себе чотири апарати, запущені в 2000 році. Вона призначена для спостереження за магнітним полем Землі і його реакцією на сонячний вітер.

ExoMars Trace Gas Orbiter – апарат, запущений у 2016 році, знаходиться на орбіті навколо Марса і вивчає його атмосферу і поверхню.

Mars Express – також знаходиться на орбіті навколо Марса, був запущений в 2003 році.

Solar Orbiter - нвйновіша наукова місія агентства, запущена в лютому 2020 року і в даний час знаходиться на шляху до наукової орбіті навколо Сонця.

Наголошується, що на час відмови від роботи з даними місіями, щоб задіяти фахівців, що залишилися, для моніторингу місії BepiColombo, призначеної для дослідження Меркурія; 10 квітня дана місія зробить проліт поруч із Землею для прискорення у бік своєї цілі.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Читайте також: 57% українців вистачить коштів лише на перші чотири тижні карантину — Gradus

Станом на 25 березня загальне число тих, хто заразився коронавірусом, зросло до 423 121. Всього за добу кількість хворих збільшилася на 41,5 тисяч. Кількість летальних випадків досягла 18 919. 2360 осіб померли за добу від коронавірусної інфекції. Найбільше смертей зафіксовано в центрі поширення коронавірусу в Європі – Італії. За добу в країні померли 743 людини.

З початку епідемії коронавірусну інфекцію успішно подолали 108 619 осіб, з них за добу - 6813 осіб.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: