Політика22 травня 2020 23:47 Зеленський не обіцяв воювати з олігархами, а Захід проти Коломойського, але не Ахметова – Лещенко На думку екс-депутата, зменшити вплив найбагатших бізнесменів за рік можна тільки перетворивши країну в концтабір. Зеленському недостатньо одного року для боротьби з олігархами

Президент України у своїй передвиборчій кампанії не обіцяв боротися з олігархами, але обіцяв створити для них нові правила. А зменшити вплив найбагатших бізнесменів за рік можна тільки перетворивши країну в концтабір.

Про це колишній народний депутат, а нині член наглядової ради "Укрзалізниці" розповів в інтерв'ю "Бабелю".

"Якщо мені не зраджує пам'ять, Зеленський не обіцяв воювати з олігархами, він обіцяв нові правила. Запитати про ці правила ми повинні, як мінімум, на екваторі терміну, поки ще рано. Зменшити вплив олігархів за місяць або навіть за рік можна тільки в умовах військової диктатури. Для цього потрібно перетворити країну на концтабір, і тоді було б інше питання — якою ціною цього досягли. Але особисто я хотів би бачити результат швидше. Частина олігархів зараз поводяться так, ніби це остання можливість хапнути. Живуть, як останній день", - вважає ексдепутат.

Водночас Лещенко зазначає, що вплив Ігоря Коломойського значно знизилася, в той час як у Ріната Ахметова він якщо не зріс, то принаймні залишився на колишньому рівні.

"У нього (Ахметова – ред.) було набагато потужніша зброя — 25 відсотків ВВП в руках. Якщо у тебе такий актив, то питання купівлі депутатів або питання впливу на суди — просто техніка. При Януковичі у нього було 50 депутатів у Партії регіонів, але 10 відсотків ВВП. А зараз у нього, може, п'ять депутатів, але 25 відсотків ВВП. Вплив Ахметова не знизився — він менш очевидний, але більш небезпечний. Тому що депутат може вийти з-під контролю, а ось з чвертю ВВП країни можна зробити колапс всієї економіки", - пояснив Лещенко.

У випадку з Коломойським, вважає екснардеп, західні партнери України стали учасниками протистояння ще в часи президентства Петра Порошенка.

"І, можливо, це зіграло вирішальну роль. Для мене питання — чому вони закривають очі на олігархію Ахметова. Тут мене можуть звинуватити в "проколомойській" риториці, але несправедливо, що Захід ополчився проти Коломойського, але не проти Ахметова. Чому для низки західних посольств один з олігархів гипертоксичний, а Ахметов — це такий олігарх епохи первинного накопичення капіталу зі своїми плюсами і мінусами? Може, таке ставлення тому, що Ахметов розмістив свої цінні папери на Лондонській біржі, і громадяни західних країн стали акціонерами цих паперів? Через це можна бути мовчазними спільниками корупційно-олігархічної моделі?" - говорить Лещенко.

Нагадаємо, ще в 2019 році в Financial Times вийшла стаття про те, що перед Зеленським стоїть вибір: або впроваджувати в Україні реформи, або співпрацювати з олігархами

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: