Кримськотатарський телеканал ATR може припинити мовлення

Поділитися
Кримськотатарський телеканал ATR може припинити мовлення У телеканалу з дня створення - нелегка доля © ATR
Єдина причина - несвоєчасне фінансування

Кримськотатарський телеканал ATR - єдиний державний ресурс, який відкрито говорить про події в Криму саме для кримського глядача, може припинити мовлення. Причина - відсутність коштів на покриття заборгованості перед компанією, яка здійснює трансляцію на Крим. Формально кошти у каналу були. Але виділили їх з бюджету... 28 грудня.

Про це йдеться на сайті телеканалу.

Як повідомив заступник генерального директора ATR Айдер Муждабаєв, в 2019 році з держбюджету України телеканалу повинні виділити 35 млн. грн. Перший транш коштів прийшов у січні минулого року. Другий транш повинні були виплатити в серпні 2019 року, проте гроші так і не надійшли на рахунок телеканалу.

Муждабаєв додав, що через заборгованість у вівторок, 14 січня, був відключений супутниковий сигнал телеканалу. Пізніше його вдалося відновити завдяки допомозі головного рабина України Якова Блайха і міністра культури, молоді і спорту Володимира Бородянського.

"Трансляцію нам відключили вранці через заборгованість ATR перед ізраїльською супутниковою компанією, яку ми мали закрити до Нового року. Але гроші на це були виділені з бюджету в суботу, 28 грудня 2019 року. Ніякі валютні операції вже було провести неможливо, і ми повернули гроші в бюджет. Після чого вони для нас "обнулилися". Ми б все встигли, якщо б гроші прийшли ну хоча б в п'ятницю, але ні, хтось вирішив інакше", - написав Айдер Муждабаєв.

Він додав, що недофінансування ATR за минулий рік склало 15 млн. грн.

"Це висять тепер на нас борги за доставку сигналу в Крим та оренду приміщення для каналу в Києві. Що з цим робити, поки що, чесно кажучи, незрозуміло. Виробництво програм поки скорочено на 90%. Чи виживе єдиний у світі кримськотатарський телеканал, який опинився ізгоєм у своїй країні, - покаже найближчий час", - зазначив Муждабаєв.

Співробітники каналу звернулися за фінансовою допомогою до громадськості.

9 січня президент РФ Володимир Путін спостерігав за перебігом спільних навчань Північного і Чорноморського флотів у Чорному морі поблизу окупованого Криму.

У Чорному морі провели спільне навчання Чорноморського та Північного флотів із ракетними стрільбами, зокрема крилатими ракетами "Калібр" і гіперзвуковою аеробалістичною ракетою "Кинджал". У навчаннях задіяли понад 30 кораблів, підводний човен та понад 40 літальних апаратів ВКР Росії.

Міністерство закордонних справ України направило ноту протесту Росії через несанкціоноване відвідування анексованого півострова російським президентом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі