Економіка26 березня 2020 17:04 Україна поки не може звертатися до Лондонського суду для повернення активів злочинного походження В країні немає органу, який уповноважений подавати цивільні позови за кордоном. depositphotos / pxl.store

В Україні немає органу, який уповноважений подавати цивільні позови за кордоном, якщо потерпілим є держава. Тому поки що Україна не може звернутися до Лондонського суду для повернення протиправних активів. Український інститут майбутнього розробляє робочий механізм повернення таких активів в Україну. Про це у своїй статті для ZN.UA пише Євген Єнін, заступник директора Українського інституту майбутнього і керівник проекту по боротьбі з контрабандою.

"Але чи є в Україні орган, уповноважений подавати цивільні позови за кордоном, якщо потерпілим є держава? Тимчасова адміністрація будь-якого банку має таке право, втім, не користується ним. Але якщо мова йде про прямі збитки державному бюджету, то жоден з органів влади не може ініціювати такий процес за кордоном, навіть якщо жодної копійки з державного бюджету на це витрачено не буде", - пише автор.

Читайте також: Для поповнення держбюджету активами злочинного походження необхідно звертатися до Лондонського суду

Докладніше читайте в статті для ZN.UA від Євгена Єніна, заступника директора Українського інституту майбутнього і керівника проекту по боротьбі з контрабандою. З червня 2016 по квітень 2019 - заступник генпрокурора України з питань міжнародно-правового співробітництва. У 2005 - 2016 рр. - співробітник МЗС України "Чи реально повернути вкрадені активи?".

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
ПОПУЛЯРНІ: