Шмигаль назвав основний принцип урядової програми з відновлення економіки

Поділитися
Прем'єр заявив про те, що сьогодні починається публічне обговорення програми.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду заявив про те, що сьогодні Кабмін презентує програму щодо відновлення української економіки. За його словами, уряд опублікує сам документ та презентацію до нього. Очільник Кабміну також назвав "червону лінію, яка проходить через всю програму".

"Ми сьогодні презентуємо і починаємо публічне обговорення урядової програми стимулювання економіки для подолання наслідків COVID-19, економічного відновлення. Цей документ ми почали готувати одразу після карантину і працювали над ним більше шести тижнів", заявив голова уряду.

За словами Шмигаля, заходи щодо відновлення економіки формували з урахуванням всіх факторів і можливих наслідків. Він зазначив, що до роботи над програмою уряд залучив понад 90 аналітичних центрів України, десятки бізнес-асоціацій, окремих компаній, в тому числі й представників малого та середнього бізнесу.

"Чому ми витратили на написання більше місяця? Тому що коронакриза - це новий виклик для світу. Нічого схожого не бачили щонайменше останніх 100 років. Тому ця криза, вона тривимірна і б'є по трьох головних аспектах нашої життєдіяльності: системі охорони здоров'я, економіці та соціальній сфері" - зазначив Шмигаль.

За словами прем'єра, стратегія, яку презентує уряд нібито дає комплексну відповідь на всі кризові виклики. Він вказав, що для того, щоб програма стала комплексною "було кілька сходинок, якими ми рухались".

Зокрема, уряд створив Раду економічного розвитку, до якої залучили експертів, представників бізнесу, народних депутатів. Під час створення ради Кабмін працював разом з Офісом президента. Також під час роботи над програмою, за словами Шмигаля, створили робочі групи за функціональним та секторальним підходами.

"Сім секторальних груп, а саме щодо промисловості, енергетики, агропромислового комплексу, інформаційних технологій, а також у сфері послуг, транспорту та інфраструктури. Також було сформовано шість функціональних груп щодо підтримки малого та середнього бізнесу, міжнародної торгівлі, інвестицій, інновацій, ринку праці, регулювання" - пояснив прем'єр.

Очільник Кабміну додав, що кожна з цих груп формувала дорожню карту відповідних змін. За словами Шмигаля, розроблялося прогнозування економічного ефекту від кожного заходу. В першу чергу, за його словами, уряд збирається впроваджувати заходи "з високим ефектом та низькою складністю".

"Червоною лінією, яка проходить через всю програму, є принцип пріоритету українського виробника, який платить податки та створює робочі місця в Україні. Звісно, це пріоритет, локалізація, здоровий економічний націоналізм - це сьогодні стратегія багатьох країн, і ми будемо рухатися в цьому напрямку. Тому одна з частин програми так і називається "Захист українських товарів, робіт і послуг від їх імпортних альтернатив" - заявив Шмигаль.

За його словами, тепер Україна використовуватиме весь спектр інструментів Світової організації торгівлі та Генеральної угоди з тарифів і торгівлі для захисту українських підприємств.

"Кожна галузь в нашій стратегії має два обов'язкових параметра. Мова йде про доступ до фінансів та доступ до ринків. Наприклад, якщо ми говоримо про підтримку невеликих бізнесів, то це програми з доступних кредитів, запуск грантових програм, розширення участі малого та середнього бізнесу у державних закупівлях, а також всебічна допомога з виходу на зовнішні ринки" - зазначив прем'єр.

Також, уряд зараз обговорює зменшення податкового навантаження для малого та середнього бізнесу та так звану "регуляторну гільйотину". За словами Шмигаля, про успіх можна буде говорити тоді, коли ФОПи більше не потребуватимуть допомоги бухгалтерів у заповненні документів

"Сам документ та його презентацію ми опублікуємо і швидко зберемо додаткові відгуки. Ми активно почнемо запроваджувати кожен крок стратегії, аби вийти на економічне відновлення вже в другій половині поточного року" - додав Шмигаль.

Читайте також: Пандемія показала важливість реального сектору економіки – Гриценко

Нагадаємо, що аналітики оцінили падіння ВВП України в квітні до 12% р/р з 4,5% р/р у березні. При цьому, сільське господарство залишається стійким до кризових явищ, чого не можна сказати про промисловість. Падіння промислового виробництва поглибилося до 16.2% р/р (з 7.7% р/р у березні).

У свою чергу голова Мінекономіки Ігор Петрашко повідомив, що підстави для зміни прогнозу зниження реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України у 2020 році поки відсутні. Кабмін очікує падіння ВВП в поточному році до 5%.

Згідно з даними Держстату, реальний ВВП України в першому кварталі 2020 року впав на 1,5% порівняно з першим кварталом 2019 року. У порівнянні з попереднім кварталом скорочення ВВП склало з урахуванням сезонного фактора 0,8%.

Про те, чи переживе українська економіка глобальний шторм читайте у статті Тетяни Богдан "Протидія економічній кризі: глобальні та національні аспекти" для ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі