Кабмін виділив понад 500 мільйонів гривень на допомогу аграріям

Поділитися
Кабмін виділив понад 500 мільйонів гривень на допомогу аграріям © www.pexels.com
Ще 9 мільйонів гривень будуть затверджені до оплати найближчим часом.

Міністерство економіки затвердило розподіл коштів у розмірі 555 мільйонів гривень між уповноваженими банками для перерахування їх на поточні рахунки сільськогосподарських товаровиробників, які придбали техніку і обладнання у жовтні і листопаді 2019 року в рамках фінансування бюджетної програми "Фінансова підтримка сільськогосподарських товаровиробників" у 2020 році за напрямом "Часткова компенсація вартості сільськогосподарської техніки і обладнання вітчизняного виробництва", повідомляє прес-служба уряду.

І уточнює, що кошти отримають 4 102 аграрії, які за зазначений період придбали 14 756 одиниць техніки та обладнання на загальну суму 2,7 млрд грн.

"Для уряду є вкрай важливим продовження фінансування програми по техніці, адже за роки своєї реалізації вона демонструє позитивні економічні ефекти. Так, число виробників сільгосптехніки з належним рівнем локалізації зросла в 4,5 рази", - підкреслив Міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Петрашко.

Повідомляється, що завдяки програмі зріс обсяг інвестицій на технологічне переозброєння виробництва, яке в 2017-2019 роках склав близько 2 млрд грн. Крім того, відсоток вітчизняної техніки у формуванні ринку сільськогосподарської техніки та обладнання в Україні зріс до 33% у 2019 р. з 15,2% у 2017 році. А також зріс фонд оплати праці: усі виробничі підприємства-учасники відповідно до вимог програми підняли фонд оплати праці як мінімум до 8% у собівартості виробленої/реалізованої продукції.

Відзначається, що сума заборгованості за цією програмою становила 564 млн грн. Останні 9 мільйонів гривень будуть затверджені до оплати найближчим часом.

Від фінансування програми в 2020 році в Миэкономики очікують: збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки і обладнання на 15%; надходження податків і зборів від учасників програми і суміжних виробництв на 2,34 млрд грн, з яких понад 550 млн грн – податки на фонд оплати праці.

Раніше повідомлялося, що аграріям необхідно державне сприяння в пошуку нових ринків. Зовнішня кон'юнктура попиту, що швидко змінюється і вимагає такої ж швидкості трансформації пропозиції. Просувати продукцію made in Ukraine було б більш ефективно на рівні торговельних місій та посольств, беручи участь у міжнародних тендерах. Крім того, наслідки пандемії, швидше за все, активізують міжнародну гуманітарну діяльність у сфері продовольчої безпеки, і українські сільгоспвиробники можуть стати активними учасниками таких тендерів.

Про цих і інших способах підтримати аграріїв читайте в тексті Максима Мартинюка ZN.UA - "Черга за порятунком".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі